Bezpłatne punkty naprawy dla rowerzystów

Bezpłatne punkty naprawy dla rowerzystów

Reklamy

Pomysł miejskiej wypożyczalni rowerów spodobał się mieszkańcom Wągrowca, o czym świadczy duża liczba wypożyczeń, użytkowników i pokonany dystans.
To, że Wągrowiec stawia na komunikację rowerową nie trzeba nikogo przekonywać.
    Na terenie miasta właśnie powstało 5 samoobsługowych stacji rowerowych, wyposażonych w narzędzia do naprawy usterek. Każda stacja w postaci wiaty wyposażona jest w ławkę dla podróżujących, słupek naprawczy ze stojakiem rowerowym wyposażonym w pompkę rowerową i podstawowe narzędzie oraz lampkę led z czujnikiem ruchu. Za sprawą wbudowanych portów USB mamy też możliwość naładowania własnego smartfona, a po zeskanowaniu kodu QR, możemy przeczytać Regulamin WRM, dowiedzieć się o więcej o trasach rowerowych oraz zapoznać się z instrukcją obsługi stacji napraw.

Specjalne stoiska z narzędziami staną przy stacjach:
Główna Osiedla, Dworzec (od ulicy Średniej), Bartodziejska (przy torach), Piaskowa/Polna oraz Osiedle Wschód/Bukowieckiego.

Tylko w ostatnim czasie powstały nowe trasy rowerowe przy modernizowanym Księżym Kacerku, ścieżka rowerowa z Wągrowca do Pokrzywnicy, a także przy przebudowanych ulicach: Jeżyka, Słowackiego i Kasprowicza oraz autostrada rowerowa, która połączyła ulice
Nad Nielbą z Gnieźnieńską.

Przez ponad 8 miesięcy 2022 roku, w systemie Wągrowieckiego Roweru Miejskiego zarejestrowało się 1610 nowych użytkowników.

   Już w najbliższym sezonie WRM użytkownicy systemu będą mieli do dyspozycji 60 jednośladów, które pod koniec listopada dotarły do Zakładu Komunikacji Miejskiej w Wągrowcu.
Doposażenie istniejącego systemu WRM o nowe rowery to kolejne zadanie realizowane w ramach dofinansowania ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w wysokości 6,7 mln złotych na złożony przez miasto projekt pn. Budowa infrastruktury rowerowej w Wągrowcu jako alternatywny sposób komunikacji wraz z działaniami informacyjnymi i promocyjnymi dotyczącymi transportu publicznego, rowerowego i pieszego.

Wągrowiec. Wyzwala energię – oficjalny profil miasta