Laser, Porto, Hiro i Hugo – czworonożni funkcjonariusze szkolili się w Wągrowcu

Laser, Porto, Hiro i Hugo – czworonożni funkcjonariusze szkolili się w Wągrowcu

Reklamy

🐕‍🦺
Wyszkolenie psa służbowego w zakładzie kynologii policyjnej to dopiero początek.
Psy muszą stale się szkolić, aby być doskonałym narzędziem w towarzystwie swojego przewodnika.

W wągrowieckiej komendzie spotkali się przewodnicy psów służbowych z Wągrowca, Piły. Policjanci wspólnie pracowali nad użyciem psa, jako środka przymusu bezpośredniego który przeciwdziałałby odparciu bezpośredniego bezprawnego zamachu na życie lub zdrowie policjanta.
🐕‍🦺
Symulowane były napady na funkcjonariuszy w zamkniętych pomieszczeniach, w których pies wykonywał gryzienia atakujących policjanta wyznaczonych pozorantów. Powielanie prób spowodowało, że kolejno ćwiczone pieski zaczęły spisywać się rewelacyjnie, stosując się do poleceń swojego przewodnika.

Psy służbowe w Policji odbywają cykliczne szkolenia. Przewodnicy dbają o to, aby raz zdobyte i wyćwiczone umiejętności nie zostały przez psy zapomniane, ale także rozwijają i wzmacniają u nich dobre nawyki, które mogą zostać wykorzystane w służbie.

„Niezaprzeczalny fakt, że psy mają doskonały węch, co może być wykorzystane podczas poszukiwań i tropień po śladach zapachowych, to jedno. Ale żeby wszystko doskonale współgrało z zamysłami policjanta – przewodnika psa, współpraca z czworonożnym partnerem musi być odpowiednio prowadzona, aby pies rozumiał i bezbłędnie wykonywał przekazywane polecenia. Nad tym trzeba stale pracować.”- podkreśla oficer prasowy Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu
asp Dominik Zieliński