Zaduszki Mikołajczykowskie 2023

Zaduszki Mikołajczykowskie 2023

Reklamy


  W sobotę 9 grudnia w Gmina Damasławek  odbyły się Zaduszki Mikołajczykowskie. Rozpoczęła je msza św.w kościele Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Damasławku , którą w intencji śp. Stanisława Mikołajczyka premiera RP i jego małżonki Cecylii celebrował i homilię wygłosił proboszcz
ks. dr Grzegorz Iwiński.
  Dalsze uroczystości odbyły się w Międzylesiu, gdzie mieszkał Stanisław Mikołajczyk.Tutaj, pod obeliskiem upamiętniającym premiera RP, ministra rolnictwa, powstańca wielkopolskiego Stanisława Mikołajczyka złożone zostały okolicznościowe wiązanki kwiatów.
Przybyło na to ważne wydarzenie  wielu gości : Krzysztof Paszyk , Wojciech Jankowiak , Jarosław Maciejewski – Radny Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski  – wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.
A także Tomasz Kranc – Starosta Wągrowiecki, Małgorzata Osuch – Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego,
Przemysław Majchrzak – Wójt Gmina Wągrowiec .
Ponadto uroczystość zgromadziła liczne poczty sztandarowe, delegacje stowarzyszeń i organizacji oraz mieszkańców powiatu wągrowieckiego
oraz mieszkańców gminy Damasławek.
Jak podkreślił Cyprian Wieczorek – Wójt Gminy Damasławek
„Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w obchodach
„Zaduszek Mikołaczykowskich” na terenie Gminy Damasławek.
Cieszę się, że kultywujemy tę wspaniałą tradycję „.

Specjalne podziękowania💐 należą się Paniom z KGW Międzylesie za ciepły pyszny poczęstunek w ten mroźny wieczór oraz Sołectwu Międzylesie i OSP Międzylesie za pomoc w organizacji spotkania w świetlicy wiejskiej.
fot. Anka Borczykowska