Ramię w ramię z żużlową legendą – OVE FUNDINEM!!!

Ramię w ramię z żużlową legendą – OVE FUNDINEM!!!

Reklamy

Wągrowczanin BRAJAN SCHULZ wniósł trofeum Pucharu Świata.

Drużynowy Puchar Świata na żużlu to najważniejsze wydarzenie w tym sporcie rozgrywane w obecnym formacie co trzy lata. Tegoroczna edycja odbyła się we Wrocławiu w dniach 25-29. lipca. Ciekawą rolę odegrał w trakcie finału wągrowczanin Brajan Schulz.

Brajan jest kibicem żużla od czwartego roku życia, a więc już dwadzieścia lat.
Pasję przekazał mu tata Daniel – były żużlowiec, a obecnie wielki pasjonat.
Dziś Brajan jest nie tylko fanem, ale jest czynnie związany z „czarnym sportem”. Od czterech lat jest członkiem klubu PSŻ Poznań, gdzie odpowiada wraz z grupą medialną za klubowe social media.

Finał Pucharu Świata przyciągnął na Stadion Olimpijsku we Wrocławiu kilkanaście tysięcy fanów z całego świata!
Przed zawodami w dwóch strefach kibica miało miejsce wiele atrakcje, m.in. sesje autografowe, pokazy kaskaderskie oraz konkursy.
To właśnie w jednym z nich z wiedzy o mistrzostwach świata na żużlu postawił wziąć udział Brajan.
O tym wydarzeniu i emocjach mu towarzyszących opowiada naszej redakcji sam
BRAJAN SCHULZ :
„Jestem bardzo zakręcony na punkcie żużla i myślę, że w parze z tym idzie też spora wiedza. Nie jestem jakimś żużlowym omnibusem, ale po tylu latach kibicowania i działania w tym sporcie coś tam się wie. Lubię konkursy, a perspektywa sprawdzenia się i wygrania żużlowych gadżetów zachęciły mnie do wzięła udziału. W quizie wzięło udział około 50 osób. Nagrodą za pierwsze miejsce była możliwość wniesienia pucharu na podium w towarzystwie legendy – OVE FUNDINA , pięciokrotnego mistrza świata – oraz plastron i wizyta w parku maszyn. Za pozostałe trzy miejsca były plastrony i również odwiedziny w parkingu.
Przed ostatnim pytaniem prowadziłem minimalnie, także wszystko miało rozstrzygnąć się w finałowej rundzie. Kiedy w aplikacji pojawiło się pytanie o pierwszy tytuł mistrzowski Ove Fundina, już wiedziałem, że wygrałem.
Z ogromnych emocji czułem, że moje ciało zaczyna drżeć, bo wiedziałem, czego za parę godzin będę uczestnikiem. Później już poszło bardzo szybko, ogłoszenie wyników, krótki wywiad i wizyta za kulisami, żeby dogadać szczegóły ceremonii.
Dla mnie żużel to przede wszystkim ludzie. Przed rozpoczęciem zawodów miałem kilkanaście minut na rozmowy z organizatorami oraz panem Ove Fundinem.
Doświadczenia z takich spotkań i dyskusji są bezcenne!
Czternaście tysięcy osób na stadionie, czuć narastające emocje i w tej chwili wchodzimy z panem Ove – 90-letnią legendą – na podium niosąc trofeum.”

Dla Brajana żużel to największa pasja, w której wspiera go rodzina, szczególnie mama Justyna i tata. Jak sam przyznaje jest to pasja zaraźliwa!
„Wciągnąłem już w kibicowanie wiele osób łącznie z członkami rodziny, przyjaciółmi oraz znajomymi. Zawsze każdemu polecam i zapraszam na Golęcin w Poznaniu na mecze „Skorpionów”. Uwielbiam to co robię, a nie zatrzymuję się, bo są pewne ambitne plany na przyszłość.
W Pucharze Świata na motocyklu raczej mnie nie zobaczycie (śmieje się Brajan), ale są pomysły jak możemy dalej w żużlu działać i rozwijać pasję.”
Gratulujemy wągrowczaninowi i życzymy rozwijania pasji oraz spełnienia dalszych marzeń!

fot.
– archiwum prywatne Bajana
– Facebook/SpeedwayGP
– Dominika Patrzek
– Michał Krupa Motormania