Zmarł Roman Dąbski-Nerlich

Zmarł Roman Dąbski-Nerlich

Reklamy

🖤
  Był jednym z czterech spadkobierców majątku, w tym pałacu w Srebrnej Górze gm. Wapno.(od 2016 r. własność Powiatu Wągrowieckiego)
🕯️ROMAN DĄBSKI NERLICH  zmarł…
30 września 2022r.
Jego pogrzeb odbył się….
15 grudnia 2022 r.
Roman Dąbski Nerlich został pochowany w krypcie polskiego kościoła na Putney Vale w Londynie. Miał 89 lat.

Tą informację przekazał nam dr Jakub Linetty z Wapna, który przebywa obecnie w Londynie. W Bibliotece Polskiej POSK w Londynie realizuje zadanie dotyczące opracowania kartotek z archiwum osobowego polskiej emigracji B.Jeżewskiego, w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. ,,Wspieranie archiwów, bibliotek i muzeów poza krajem”.

I tylko dzięki J. Linetty – zarówno Przyjaciele z 7 DAK, jak i my o śmierci Romana Dąbskiego Nerlich dowiedzieliśmy się w środę.

Roman Dąbski Nerlich przyjeżdżał do Srebrnej Góry przez kilka ostatnich, lat zawsze w czasie rocznicy urodzin swojego ojca pułkownika Pawła Dąbskiego Nerlich, który jest pochowany na miejscowym cmentarzu. Zawsze towarzyszyliśmy Mu podczas tej wizyty, razem przyjaciółmi z Grupy
Rekonstrukcji Historycznej
7 DAK.
Podczas ostatniej swojej wizyty, Roman Dąbski Nerlich przyjechał z synem Aleksandrem, żeby pokazać skąd jego korzenie i gdzie chce spocząć obok swoich rodziców, w Srebrnej Górze.

🖤
Niestety, nie została spełniona wola śp. Romana Dąbskiego Nerlich, żeby wrócić do Polski i rodzinnej ziemi spocząć….

fot. Anka Borczykowska i
dr Jakub Linetty