Różne oblicza Piękna Kobiety – konkurs fotograficzny

Różne oblicza Piękna Kobiety – konkurs fotograficzny

Reklamy

Pod Patronatem Medialnym portalu Wągrowiecki Region News!

„RÓŻNE OBLICZA PIĘKNA KOBIETY” – WYSTAWA PODRÓŻNICZKI ELŻBIETY DZIKOWSKIEJ ORAZ KONKURS FOTOGRAFICZNY

Miejski Dom Kultury w Wągrowcu  serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Różne oblicza kobiet Wągrowca”.
Celem konkursu jest wybranie najciekawszej fotografii ukazującej wągrowiecką kobietę w różnych sytuacjach życia codziennego.
Prace należy nadesłać do dnia 9 czerwca 2023r. na adres mailowy: eventy@mdkwagrowiec.pl Natomiast rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 czerwca o godz.18 w Parku Miejskim przy Amfiteatrze Miejskim w Wągrowcu podczas wernisażu wystawy pn.
„RÓŻNE OBLICZA PIĘKNA. CO ROBIĄ KOBIETY ŻEBY SIĘ PODOBAĆ” Elżbiety Dzikowskiej.

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z  regulaminem oraz wypełnić zgody oraz formularz, które zamieszczone są na stronie www.mdkwagrowiec.pl
w zakładce REGULAMINY oraz AKTUALNOŚCI.

Słynna polska podróżniczka ELŻBIETA DZIKOWSKA o wystawie 👇
„RÓŻNE OBLICZA PIĘKNA. CO ROBIĄ KOBIETY ŻEBY SIĘ PODOBAĆ”

Jestem kobietą, nic więc dziwnego, że podczas moich, kilkudziesięcio już letnich podróży po świecie ta problematyka zwróciła moją uwagę. Zwłaszcza dzięki fotografii, która pokazuje lepiej niż słowo jak odmienne są pojęcia piękna na różnych kontynentach, w różnych krajach, w różnych cywilizacjach i klimatach. Starałam się to udokumentować. To nie jest moje tylko spostrzeżenie, ale potwierdzam, że kobiety pragną się podobać. Nie tylko mężczyznom, ale także innym kobietom, a przede wszystkim samym sobie. Ładny wygląd sprzyja dobremu
samopoczuciu. Więc kobiety od wieków się stroją, wymyślają coraz to nowe fryzury, noszą biżuterię, malują się, tatuują, zależnie od swoich wzorców kulturowych. W etiopskim plemieniu Mursi wkładają sobie w przedziurawioną dolną wargę gliniany krążek, w birmańskim plemieniu Padang zakładają na szyję obręcze, w wielu krajach popularne są tatuaże a nawet skaryfikacje. To wysoka cena piękna. Na szczęście, bardziej popularne jest przydawanie sobie urody dzięki biżuterii, która bywa dziełem sztuki ale i amuletem chroniącym przed różnymi dopustami. To, co robią kobiety, żeby się podobać, jest zatem bardzo ważnym przejawem kultury i tradycji, która – o dziwo! – bywa podobna mimo wielkiej niekiedy odległości.”

Razem z panią Elżbietą Dzikowską zapraszamy serdecznie mieszkańców Wągrowca do obejrzenia tej fascynującej wystawy!