Neurochirurdzy w Wągrowieckim Szpitalu

Neurochirurdzy w Wągrowieckim Szpitalu

Reklamy

NEUROCHIRURDZY W WĄGROWIECKIM SZPITALU
  Jak informuje dr Przemysław Bury, dyrektor ZOZ w Wągrowcu  dotychczasowy zespół lekarzy chirurgów i ortopedów wzmocniony został kolejnymi osobami wysokiej klasy specjalistów, którzy będą w naszym Szpitalu wykonywać zabiegi z zakresu neurochirurgii dla pacjentów ubezpieczonych w NFZ.

Do grona lekarzy współpracujących z Oddziałem Chirurgii ZOZ w Wągrowcu dołączają:

👨‍🔬dr n. med. MACIEJ MIELCZAREK – absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (2012). Specjalizację z zakresu neurochirurgii odbył w Klinice Neurochirurgii 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy (2020). Doktoryzował się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Pan Doktor posiada duże doświadczenie w operacyjnym leczeniu chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa, urazów kręgosłupa, urazów  czaszkowo-mózgowych, a także urazów i guzów nerwów obwodowych.

👨‍🔬dr n.  med. MATEUSZ SZYLBERG – absolwent Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy (2012). W roku 2019 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.
   Specjalizację w dziedzinie neurochirurgii odbywał w Klinice Neurochirurgii 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy (egzamin z najlepszym wynikiem w kraju w roku 2020).
Pan Doktor specjalizuje się w leczeniu dyskopatii, bólu pleców, stenoz kanału kręgowego oraz operacyjnym leczeniem guzów rdzenia kręgowego.

👨‍🔬dr n. med. MARCIN RUDAŚ – ukończył Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy (1998).Stopień doktora uzyskał w 2007 r.
Promotorem jego pracy był prof. dr hab. Marek Harat. Specjalizację z neurochirurgii uzyskał w 2008 roku. Jest wykładowcą w Klinice Neurochirurgii i Neurologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – Szpital Kliniczny nr 2 w Bydgoszczy.
Pan Doktor specjalizuje się w zabiegach z zakresu neurochirurgii czynnościowej oraz wykonuje operacje neuroendoskopowe.
Jak informuje dalej dyr ZOZ Wągrowiec :”Powyższy zespół specjalistów posiada bogate i unikatowe doświadczenie kliniczne, uzupełniając ofertę naszego Oddziału Chirurgicznego o możliwość wykonywania rodzajów świadczeń dotychczas nigdy nie realizowanych.
Zakończenie działań remontowych i modernizacyjnych w obszarze Oddziału Chirurgicznego oraz potrzeba efektywniejszego wykorzystania infrastruktury nowoczesnego Bloku operacyjnego pozwalają  na rozwinięcie oferty leczniczej naszej jednostki. „

  Wstępnej kwalifikacji do zabiegów dokonują lekarze Poradni Chirurgicznej ZOZ w Wągrowcu (dotyczy schorzeń przewlekłych – wymagane jest skierowanie od lekarza poz lub innego specjalisty) – ul. Kościuszki 53, tel. 67 26 81 517

źródło :szpital wągrowiec.pl
Na zdjęciach: dr n. med. Maciej Mielczarek przygotowujący zespół Bloku Operacyjnego do pierwszego zabiegu, który odbył się  14 stycznia br.