Mistrzostwo Polski dla Rakocy Team z Mieściska!

Mistrzostwo Polski dla Rakocy Team z Mieściska!

Reklamy

W miniony weekend w Owińskach pod Poznaniem odbyły się Mistrzostwa Polski 2022 w wyścigach psich zaprzęgów.
Na najważniejszej imprezie w sezonie nie zabrakło sportowców z Mieściska, czyli NATALII i KRYSTIANA RAKOCY .

  Po dwóch dniach zmagań na trudnej technicznie trasie Krystian Rakocy wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, Rayą, Levi, Negro i Flokim po raz czwarty z rzędu zdobył tytuł Mistrza Polski w klasie DR4 NB1 (zaprzęg złożony z czterech psów)!
Warto dodać, że tym samym Krystian utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Polski 2022/2023 z kompletem 4000 punktów !

Natalia Rakocy wraz z Mojito zdobyła brązowy krążek i tytuł II Vice Mistrzyni Polski w klasie canicross (biegacz + pies)! Natomiast w ogólnej klasyfikacji Pucharu Polski po dotychczasowych czterech zawodach w tym sezonie również zajmuje pierwszą pozycję!

Krystian relacjonuje :
Jesteśmy szczęśliwi, że po raz kolejny udało nam się obronić tytuł Mistrza Polski, choć nie było łatwo. Pierwszego dnia rywalizacji na trasie mieliśmy śnieg, który spadł w nocy z piątku na sobotę, a to były zawody „na kółkach”, więc jednocześnie trzeba było zachować dużą ostrożność. Przy prędkościach jakie osiągają najszybsi zawodnicy wystarczy najmniejszy błąd żeby wpaść w poślizg. Musimy oczywiście pamiętać o bezpieczeństwie i zdrowiu naszych psiaków,  bo to one w tym wszystkim są najważniejsze.
Po pierwszym dniu zmagań zajmowałem drugie miejsce. W niedzielę po śniegu już nie było śladu. Można było zatem przejechać trasę nieco odważniej. Również mogłem jeszcze więcej pracować nogami przy odpychaniu, na podjazdach, czy też na odcinkach grząskich bez ryzyka poślizgu. Poprawiliśmy czas i po przekroczeniu mety dostałem informację, że wskoczyłem na pierwsze miejsce. Początkowo nie docierało to do mnie, ale później potwierdziło się to na oficjalnych wynikach.
Duma z psiaków ogromna, zwłaszcza, że na pozycji drugiego lidera zamiast Kenaia pobiegła tym razem nie najmłodsza już, ale za to bardzo doświadczona Levi, co okazało się strzałem w dziesiątkę.”

Natalia przyznaje :
Jestem bardzo dumna z Mojito, zwłaszcza że jest to jego pierwszy sezon. Zrobił ogromny progres. Na ostatnich zawodach pobiegł bardzo profesjonalnie. Warunki pogodowe były ciężkie. Pierwszego dnia śnieg, drugiego błoto. Trasa liczyła 6,2 km, a po drodze liczne wzniesienia. Dodatkowo drugiego dnia miałam kontuzję stopy i każdy krok sprawiał ból.  Mojito ciężko pracował i udało nam się utrzymać 3 pozycję.

Natalia i Krystian dodają, że są  bardzo szczęśliwi, osiągając sportowy cel na ten rok.
” Wszystkie nasze psiaki spisały się znakomicie. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy nas wspierali i trzymali za nas kciuki! Szczególne podziękowania dla Gabinet Weterynaryjny Ewet
Ewelina Przyłucka za profesjonalną opiekę weterynaryjną oraz dla naszej niezastąpionej
Maria Rakocy  za opiekę nad psiakami, które zostają w domu podczas naszych wyjazdów na zawody.

Dziękujemy również naszym Sponsorom i Partnerom za wsparcie i pomoc:
Salon Samochodów Używanych „Atest”
Dr.Clauder’s Polska
Serpol-Cosmetics
JPBudowaEnergia.pl – Fotowoltaika, Pompy Ciepła, Klimatyzacja
Dworek „Róża Poraja”
Gmina Mieścisko