Kcynia – liderem bezpieczeństwa ruchu drogowego

Kcynia – liderem bezpieczeństwa ruchu drogowego

Reklamy

Z udziałem wicemarszałka województwa kujawsko – pomorskiego Zbigniewa Sosnowskiego odbywała się w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu dwudniowa (29-30 listopada) konferencja poświęcona bezpieczeństwu na kujawsko-pomorskich drogach.

Podczas konferencji odbyła się ceremonia wręczenia statuetek Lider Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Kcynia Liderem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kategorii: Samorząd świecący dobrym przykładem.

„Stawiamy na bezpieczeństwo, dlatego od kilku lat montujemy nowoczesne oświetlenie przy przejściach dla pieszych” – podkreśla Burmistrz Kcyni Marek Szaruga.

„Najczęstsza przyczyna wypadków z winy kierowców to wciąż niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Pomimo zaostrzenia prawa i podwyższenia mandatów karnych zdarzają się przypadki nieprzestrzegania przepisów – kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość, szczególnie na autostradach i drogach ekspresowych. Natomiast ze strony pieszych najczęstszym naruszeniem zasad jest wejście na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód w sposób uniemożliwiający kierowcy bezpieczne zatrzymanie pojazdu” – ostrzegał naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w bydgoskiej Komendzie Wojewódzkiej Policji mł. insp. Maciej Zdunowski.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki.

Więcej z szczegółowych informacji pod linkiem
www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/39566-coraz-bezpieczniej-na-kujawsko-pomorskich-drogach
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego