Tak, dobro wraca!

Tak, dobro wraca!

Reklamy

EWA MAŁGORZATA PAWLICKA, wągrowczanka, która z bezinteresownej pomocy jest już znana, tym razem swoją pomoc jeszcze bardziej rozszerzyła.
Stworzyła Centrum Wolontariatu „Dobro Wraca”.

I dzieło to jest ważne, „na wagę złota”. Pani Ewa potrafi przyciągnąć do siebie wielu wspaniałych ludzi, którzy swój talent, dobroć serca i wiedzę dzielą z potrzebującymi.
3. lipca 2022 roku to bardzo  ważna data . Dlaczego?
Przeczytajcie, co mówi sama koordynatorka, pomysłodawczyni utworzenia Centrum Ewa Małgorzata Pawlicka :
„Dzięki wspaniałym ludziom, których los postawił na mojej drodze, miałam możliwość otworzyć punkt wolontariatu w Wągrowcu przy ulicy Klasztornej 7.

Mogłam to zrobić w gronie cudownych  szczerych i wspaniałych ludzi.
Co tutaj będzie się działo?
Oprócz pomocy rzeczowej w postaci jedzenia i chemii dla najbardziej potrzebujących będą tutaj różnego rodzaju warsztaty i spotkania prowadzone dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Będą spotkania dla młodzieży, gdzie będziemy poruszać ważne tematy.
Będą spotkania integracyjne dla dzieci z Ukrainy. Będzie integracja pt. „Zaakceptuj” , „Nie oceniaj” , „Wrażliwość i tolerancja jest fajna” , „Podaj pomocną dłoń” . Będziemy poruszać tematy ważne dla społeczeństwa z rodzicami dzieci niepełnosprawnych, tak aby wiedzieć jak pomóc, aby nie zawstydzić.
Jak rozmawiać z dzieckiem, aby zachowało się odpowiednio, kiedy spotka na swojej drodze osobę z niepełnosprawnością .
Będziemy uświadamiać, że „Kolega/koleżanka z niepełnosprawnością może być Twoim najlepszym przyjacielem”.

Będą spotkania z psychologami, poetami. Będą spotkania typowo dedykowane dla kobiet.
Będziemy tworzyć różne piękne i kreatywne rzeczy.
Będziemy pić kawę i spędzać miło czas.
Ponadto marzy mi się, aby zdobyć środki na to, aby pomóc rodzicom dzieci niepełnosprawnych w normalnym życiu i jeśli uda mi się objąć kilka rodzin taką opieką to będzie to wielki sukces 🧡
Sama wiem, jak to jest, kiedy stoisz przed wyborem:
praca czy rozwój dziecka.
Wybór jest oczywisty!
Niestety, przy tym co polski rząd oferuje osobom wychowującym dziecko z niepełnosprawnością, bez możliwości „dorobienia do domowego budżetu”, ledwo wystarczy na terapię, a już nie wspomnę o lekach, paliwie, wizytach u specjalisty, i życiu codziennym… Dlatego tak ważne jest dla mnie, aby pozyskać środki również na bezpośrednią pomoc.

Oczywiście nie będzie tego wszystkiego, jeśli to Wy moi drodzy nie przyłączycie się do pomocy i realizacji tych pomysłów.
Liczę nie tylko na pomoc finansową i rzeczową, ale przede wszystkim na wolontariuszy, którzy chcieliby i mają pomysły na poprowadzenie ciekawych spotkań.
Dziękuję❣️ wszystkim za obecność, wsparcie i dobre słowo. „

Do zespołu
” Dobro Wraca ” dołączają kolejne wspaniałe wolontariuszki. Ich pomoc i wsparcie są nieocenione!!!

Liczymy na Was, bo świat musi się o tym dowiedzieć i pomóc tym, którzy są w potrzebie. Może wśród Was, Kochani są osoby, które chcą podzielić się swoją wiedzą, dołączyć do zespołu wolontariuszy Centrum.

Dobro wraca, pamiętajcie o tym!🦋

„A jeśli ktoś chce wesprzeć nasze działania, zapraszamy do dołożenia swojej cegiełki 🙏
Razem możemy więcej” – dopowiada Pani Ewa.
https://zrzutka.pl/vmcmcr