Leki i ich znaczenie

Leki i ich znaczenie

Reklamy

W Sali widowiskowej w Łeknie, odbyły się piąte i tym samym ostatnie warsztaty edukacyjne  prozdrowotne w  ramach  „Edukacja prozdrowotna – „Kropla zdrowia dla seniora”  jako  realizacja zadania publicznego  – działania na rzecz ochrony i promocji zdrowia w 2022” ,  dofinansowanego przez Gminę Wągrowiec.   Prelegentką była Karolina Piesik, farmaceutka jednej z wągrowieckich aptek.
Pani Karolina w swoim wykładzie poruszyła kilka aspektów ważnych dla zdrowia seniora i nie tylko dla nich.
Między innymi mówiła o lekach i ich  suplementach, o znaczeniu magnezu  i odpowiednim zapotrzebowaniu elektrolitów w organizmie . Poruszyła także temat zamienników leków kupowanych przez klientów, a także o interakcji  z suplementem.
Seniorzy skosztowali elektrolitów, suplementu diety, która posiada właściwości izotoniczne , czyli idealnie uzupełnia ubytek płynów podczas wysiłków fizycznych czy w przypadkach biegunek, wymiotów itp.
Elektrolity zasponsorowała Hurtownia Farmaceutyczna  Biocanto.
Seniorzy zadawali pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Prelegentce i uczestnikom warsztatów podziękowania złożyła prezes Stowarzyszenie Seniorów „CYSTERSI” w Łeknie Urszula Pawlak.
W ramach programu duża grupa seniorów realizuje rehabilitacje wodne korzystając z basenu .
W dalszej części spotkania seniorzy omawiali sprawy bieżące związane z najbliższymi planami i działaniami.
tekst i fot.                                                                                Krystyna Urbańska