Sportowcy z Mieściska ze złotym i srebrnym medalem

Sportowcy z Mieściska ze złotym i srebrnym medalem

Reklamy

W miniony weekend 29-30 października 2022 roku odbyły się kolejne zawody Pucharu Polski w wyścigach psich zaprzęgów, na których oczywiście nie zabrakło sportowców z Mieściska, czyli Krystiana i Natalii Rakocy. Tym razem rywalizacja miała miejsce w miejscowości Kucoby (woj. opolskie). Krystian wraz ze swoimi psiakami zdobyli złoty medal i utrzymują prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Polski w sezonie 2022/23 w klasie DR4 NB (zaprzęg złożony z czterech psów). Jego zaprzęg poprowadziła niezawodna liderka Raya oraz po raz pierwszy na tej pozycji jej syn Kenai. Natomiast w drugiej parze pobiegli Floki i Negro. Natalia wystartowała w klasie canicross (biegacz + pies) wraz z Mojito i zdobyli srebrny medal!

Krystian Rakocy:
„Ostatni raz w tym miejscu zawody psich zaprzęgów odbyły się blisko 20 lat temu, więc dla nas było to zupełnie nowe miejsce i nowa trasa. Na zawodach wystartowało bardzo dużo zawodników. Rywalizacja była na najwyższym poziome i najmniejsze błędy decydowały o wynikach. Tradycyjnie wystartowałem w klasie DR4 NB, ale tym razem znów z trochę zmienionym składem. Na szczęście ekipie serwisowej udało się naprawić mój wózek trzykołowy, który uległ uszkodzeniu na poprzednich zawodach. Jesteśmy dumni ze wszystkich naszych psiaków!”

Natalia Rakocy:
„Zawody odbyły się w wyjątkowo ciepły weekend jak na koniec października. W pierwszym dniu zawodów dystans wynosił 4,3 km, jednak w niedzielę trasa została skrócona do około 2 km. W tym sporcie najważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo naszych czworonożnych przyjaciół. Wszystkie nasze psiaki spisały się znakomicie! Przed nami kolejne zawody już w najbliższy weekend, czyli  5-6 listopada 2022 roku w miejscowości Koźle, gm. Szamotuły, których organizatorem jest nasz klub KS Wolf Team.”

Dziękujemy za wsparcie wszystkim, którzy trzymają za nas kciuki oraz naszym Sponsorom – Gabinet Weterynaryjny Ewet, Salon Samochodów Używanych „Atest”, Dr Clauder’s Polska, Serpol-Cosmetics, Dworek Róża Poraja, JP Budowa Energia.”

info.Krystian RakocyTEAM