Potrącona w Skokach dziewczyna trafiła do szpitala w Poznaniu

Potrącona w Skokach dziewczyna trafiła do szpitala w Poznaniu

Reklamy

„Dziecko zostało zabrane do szpitala do Poznania. Na ten moment nie wiemy czy doznało jakiś obrażeń. Kierujaca była trzeźwa.” – poinformował nas oficer prasowy KPP w Wągrowcu mł.asp.Dominik Zieliński.

25 listopada, przed godziną 8. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP przyjął zgłoszenie z informację o potrąceniu dziecka w Skokach na ul. K. Wielkiego.

Po przyjeździe pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia potwierdziły się informacje ze zgłoszenia. a Kierujący Działaniami Ratowniczymi został poinformowany, że  dziecko przeszło z policjantami do komisariatu policji, który znajduje się tuż obok.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej dziewczynce do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego, który podjął decyzję o transporcie dziecka do szpitala w Poznaniu.
Następnie strażacy odłączyli akumulator w pojeździe biorącym udział w zdarzeniu.

oprac.
Piotr Kaczmarek , oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu
zdjęcia:
dh Krzysztof Wontroba, OSP Skoki

Na miejscu czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzili policjanci.

🚨Jak informuje oficer prasowy KPP w Wągrowcu mł.asp.Dominik Zieliński – „Do potrącenia doszło poza przejściem dla pieszych, w odległości 27 m od przejścia. Potrącona została 11-letnia dziewczynka.”

Według ustaleń policjantów, tuż przed
potrąceniem dziewczynka znajdowała się w pobliżu komisariatu policji, po drugiej stronie jezdni.
Zawołana przez koleżankę, która stała przy Komisariacie, przebiegła przez jezdnię.

” Wstępnie ustalono, że dziewczynka nie upewniła się czy nic nie jedzie i chciała przebiec do koleżanki na drugą stronę, wówczas została potrącona.
Kierująca Oplem Astra kobieta nie miała możliwości uniknięcia zdarzenia” – dodaje oficer prasowy policji.