POŻAR GARAŻU – WEWNĄTRZ BUTLE Z GAZAMI !

POŻAR GARAŻU – WEWNĄTRZ BUTLE Z GAZAMI !

Reklamy

We wtorek 4 października br. w godzinach porannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP dotarło zgłoszenie, z informacją o pożarze garażu w miejscowości Oleszno, gmina Gołańcz.
Po przyjeździe na miejsce pożaru pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że pożarem objęte są trzy stanowiska garażowe oraz samochód osobowy znajdujący się w jednym z boksów. Kierujący Działaniami ratowniczymi w trakcie rozpoznania ustalił, że zagrożony jest zbiornik z olejem napędowym znajdujący się w szczycie budynku, a wewnątrz pomieszczeń objętych pożarem znajdują się bule, ze sprężonymi gazami.
Strażacy w pierwszej fazie działań zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli prąd w budynku i podali   trzy prądy wody na palące się pomieszczenia garażowe, w których znajdował się samochód.
W trakcie gaszenia pożaru strażacy zlokalizowali i wynieśli z pomieszczeń: dwie butle z gazami technicznymi (dwutlenek węgla oraz argon), dwie butle z gazem propan butan 11 kg oraz butle samochodową toroidalną z LPG. Wszystkie butle po wyniesieniu, z pomieszczeń zlokalizowano w bezpiecznym miejscu i poddano pr

ku w celu oddymienia pomieszczeń.
Pomieszczenia garażowe oraz wszystkie butle zostały sprawdzone kamerą termowizyjną oraz miernikiem wielogazowym w celu wykluczenia zagrożenia.
W działaniach udział brały zastępy PSP i OSP, a na miejscu pożaru obecny był patrol policji.

opracowanie:
ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP Wągrowiec

zdjęcia: st. ogn. Krzysztof Rożek, JRG Wągrowiec
Wysłano z aplikacji mobilnej WP Poczty