Włamywacze zatrzymani

Włamywacze zatrzymani

Reklamy

Działania policjantów z Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzanych sprawców włamań, do jakich dochodziło na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Nad Nielbą” w Wągrowcu.
We wtorek 27 lutego policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn 21-letniego i 23-letniego mieszkańca Wągrowca podejrzanych o wspólne dokonywanie włamań i kradzieży.
W lutym policjanci otrzymali sygnały od działkowiczów o uszkodzeniach wejść do altan, uszkodzonych kłódkach zabezpieczających pomieszczenia z narzędziami.
Kilku właścicieli zauważyło również, utratę elektronarzędzi.
Wskazywało to na działanie osób które pałały się okradaniem działkowiczów.
Taki apel z prośbą o pomoc działkowicze skierowali również do Gazetawagrowiecka Przekazaliśmy także te informacje mundurowym.
W związku z tymi zgłoszeniami podjęto działania wykrywacze, celem ustalenia sprawcy, bądź sprawców tych włamań. Podjęto również działania prewencyjne związane ze skierowaniem patroli bezpośrednio na teren działek, który jest terenem zamkniętym.
Odzyskano również szereg skradzionych elektronarzędzi – były to m.in narzędzia wielofunkcyjne, wkrętarki, piłę łańcuchową, a nawet głośnik.
Wróciły one już do swoich właścicieli.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że sprawcy włamali się do co najmniej kilku budynków na terenach działek, ale też uszkodzili drzwi, kłódki i zamki do pomieszczeń z których nic nie skradziono.
Jak informuje oficer prasowy KPP w Wągrowcu asp. Dominik Zieliński :
„Zatrzymani mężczyźni przyznali się do dotychczas sformułowanych zarzutów, a także złożyli wyjaśnienia. Sprawa jest rozwojowa. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.