Szachowe sukcesy uczniów z Mieściska

Reklamy

Właśnie dotarła do nas wspaniała wiadomość z Mieściska :
„Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dwunastce najlepszych młodych szachistów w kraju w grupie klas 3-4 i 5-6 znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
To wyróżnienie i sukces!”

ANIA KILARSKA i KACPER KILARSKI – Uczniowie Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Mieścisku uplasowali się na trzecim miejscu, półfinału
Szachowego Grand Prix OSE w Bydgoszczy, co daje im awans do finału, SZACHOWEGO GRAND PRIX OSE, który już wkrótce odbędzie się w Warszawie.
Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, w celu popularyzacji królewskiej gry, organizuje Szachowe Grand Prix OSE dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Jest to całkowicie nowe i innowacyjne wydarzenie na szachowej mapie Polski, która została podzielona na dwie części celem rozegrania dwóch półfinałów- we Wrocławiu i w Bydgoszczy, by wyłonić 12 najlepszych zawodników z każdej grupy.

W Bydgoszczy odbył się drugi z półfinałów Szachowego Grand Prix OSE, dla uczniów szkół podstawowych z ośmiu województw, w tym wielkopolskiego.

Szkołę Podstawową w Mieścisku w grupie dziewcząt klas 5-6 reprezentowała ANNA KILARSKA z klasy 6b.
W grupie chłopców klas 3-4 szkołę reprezentował KACPER KILARSKI z klasy 4b.

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z tempem 10 minut na zawodnika.
W grupie Ani rywalizowało 40 dziewcząt, a w Kacpra aż 100 chłopców.
Pierwsza szóstka awansowała do finału.
Finał to turniej kołowy: 11 rund tempem szachów błyskawicznych, każdy zagra z każdym.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. S. Czarnieckiego w Mieścisku, zaprezentowali się wspaniale, bo uplasowali się na trzecim miejscu.

W nagrodę otrzymali profesjonalny sprzęt szachowy oraz awansowali do finału, który odbędzie się w Warszawie już 4. listopada br.
Gratulacje odebrali z rąk Arcymistrza Szachowego Pawła Czarnoty. To dodatkowe przeżycie i nagroda.

♟️
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w dalszych szachowych zmaganiach!