Konkurs „Viva! Wielkopolski Senior” – edycja 2023

Konkurs „Viva! Wielkopolski Senior” – edycja 2023

Reklamy

W gronie wyróżnionych wielkopolskich aktywistów, działających na rzecz seniorów, znalazła się również mieszkanka ŁEKNA Gmina Wągrowiec, zastępca redaktor naczelnej portalu www.gazeta-wagrowiecka.pl ,
wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego
KRYSTYNA URBAŃSKA !!!!!

Uroczystość odbyła się tuż po oficjalnym otwarciu XII Targów „Viva Seniorzy! Aktywność – Zdrowie – Profilaktyka”.
Konkurs, w którym nagradzani są wielkopolscy liderzy, działający na rzecz osób starszych, po raz kolejny towarzyszy coraz bardziej popularnym Targom Viva Seniorzy!
Krystynę Urbańską do udziału w konkursie zgłosił Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak i w towarzystwie Pauliny Meller-Biegańskiej – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej towarzyszył Nagrodzonej na scenie.
Targi Viva Seniorzy! są objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Organizatorami są Międzynarodowe Targi Poznańskie, Miasto Poznań oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Nagrodzona Pani Krystyna Urbańska po zakończeniu pracy zawodowej w roku 2018, nadal bardzo aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i kulturalnym całego Powiatu Wągrowieckiego, w tym gminy Wągrowiec.
W wyborach samorządowych uzyskała mandat radnej powiatowej i została wybrana na stanowisko wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Wągrowieckiego.
Jest członkiem Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Wągrowieckiego. Aktywnie współpracuje z Klubem Seniora CYSTERSI w Łeknie oraz Towarzystwem Miłośników Ziemi Łekneńskiej, będąc dla nich wielkim wsparciem oraz zyskując w ich gronie wielki szacunek i uznanie. Współpracuje również z Radą Seniorów Gminy Wągrowiec.
Pani Krystyna jest osobą, która inicjuje działania dedykowane seniorom i z powodzeniem pozyskuje środki na ich realizację.
W roku 2022 we współpracy ze Stowarzyszeniem Seniorów CYSTERSI w Łeknie realizowała edukacyjne prozdrowotne warsztaty pn. „Kropla zdrowia dla Seniora” zorganizowane w ramach „realizacji zadania publicznego – działania na rzecz ochrony i promocji zdrowia w 2022, dofinansowanego przez Gminę Wągrowiec.
Cieszące się ogromnym powodzeniem Seniorów działania były kontynuowane w roku 2023 również współpracy ze Stowarzyszeniem Seniorów ”CYSTERSI w Łeknie proponując osobom starszym udział w warsztatach pn. „Bezpieczne Życie Seniorów”, a ich realizację Pani Krystyna napisała projekt, który otrzymał dofinansowanie w ramach „realizacji zadania publicznego – działania na rzecz ratownictwa i ochrony ludności w 2023 roku”, dofinansowanego przez Gminę Wągrowiec.
Targi w dniu dzisiejszym odwiedziła również delegacja seniorów z Gminy Wągrowiec z Przewodniczącą Rady Seniorów Urszulą Surą-Pawlak na czele, która przekazała gratulacje i stanęła do wspólnej fotografii.

Krysiu, gratulujemy Ci baardzo serdecznie. Spełniaj swoje marzenia, która jest też wielkim wsparciem dla naszej lokalnej społeczności. Dziękujemy Ci, że z nami jesteś w zespole 💐