Ogólnopolski zjazd kół gospodyń wiejskich w Licheniu – z naszym lokalnym akcentem

Ogólnopolski zjazd kół gospodyń wiejskich w Licheniu – z naszym lokalnym akcentem

Reklamy

❣️
W licheńskim sanktuarium odbył się dwudniowy XIII Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i innych organizacji kobiecych z terenów wiejskich.

Pielgrzymka rozpoczęła się Jarmarkiem Kulturowym na placu przy licheńskim jeziorze. Panie prezentowały swoje organizacje na stoiskach, gdzie można było także nabyć domowe potrawy, wysokiej jakości żywność i inne produkty pochodzące od lokalnych producentów.
W Polsce działa ponad 11 tysięcy kół gospodyń wiejskich.

  Podczas Jarmarku Kulturowego wyłoniono laureatów konkursów:
kulinarnego, którego tematem była „Wiśnia w każdej odsłonie”, twórczości artystycznej i rzemieślniczej oraz zespołów folklorystycznych.
Przyznano także wyróżnienie za najpiękniejsze stoisko.
Były także nasze lokalne akcenty 😁
 
Pani KAMILA KUJAWA z
Koła Gospodyń Wiejskich w Rąbczynie upiekła ciasto pod tytułem ,,Smakowy zawrót głowy”, które brało udział w konkursie i zajęła 2 miejsce!

Zjazd adresowany jest do kobiet zrzeszonych w różnorodnych organizacjach, a jest ich wiele: fundacji, stowarzyszeń, klubów seniora.
Wągrowczanka MARLENA DUDKIEWICZ,  zdobyła nagrodę w konkursie artystycznym ! Marlena prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wągrowcu.  Podopieczni WTZ zajmują się rękodziełem w ramach pracowni stolarskiej, plastycznej, krawieckiej oraz gospodarstwa domowego, gdzie mogą nauczyć się podstawowych rzeczy dotyczących codziennego funkcjonowania.
  Na przygotowanym przez kobietę stanowisku można było zobaczyć rękodzieło wykonane przez uczestników terapii zajęciowej przy wsparciu instruktorów.