100. urodziny Pani Józefy

100. urodziny Pani Józefy

Reklamy

 🎂
Kolejna mieszkanka Gmina Wągrowiec  Pani JÓZEFA DOLIŃSKA (z d. Pawlaczyk) z Grylewa, 4 kwietnia 2023 roku dołączyła do zacnego grona stulatków.
Wielką niespodziankę i radość dostojnej Jubilatce przygotowała Anna Haremza – sołtys Grylewa i Radna Rady Gminy Wągrowiec oraz mieszkańcy Grylewa: sąsiedzi, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, którzy przy akompaniamencie ks. Tomasza Mateckiego – proboszcza parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grylewie pod oknem Pani Józefy odśpiewali pieśń „Życzymy, życzymy”.

Dostojną Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak, który w imieniu własnym oraz całej społeczności gminy złożył najserdeczniejsze życzenia oraz wręczył list gratulacyjny, kwiaty i prezent.
W słowach skierowanych do Szanownej Jubilatki Wójt podkreślił – „100 lat to piękny wiek, nacechowany szczególną wartością, którą tworzyły lata doświadczeń, naznaczone blaskami i cieniami codziennego życia. To przeogromna skarbnica prawdy, źródło nadziei, z której korzystały, czerpiąc wiedzę i dojrzałość, najdroższe Jej osoby.”
Włodarz gminy Wągrowiec przekazał  również najserdeczniejsze życzenia i gratulacje przekazane przez Prezesa Rady Ministrów  Mateusza Morawiecki ego dla Pani Józefy.
Dopełnieniem tej niecodziennej uroczystości było wzniesienie toastu za zdrowie Jubilatki, podczas którego odśpiewano ,,200 lat”. Jubilatkę oraz synów Czesława i Włodzimierza odwiedzili też Edyta Słomka – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Wągrowcu oraz Paulina Meller-Biegańska – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, która przekazała Pani Józefie życzenia także od Rady Seniorów.

🌺Pani Józefa, urodziła się w Bukowcu powiat obornicki. Rodzice, po I wojnie światowej przeprowadzili się do Grylewa, gdzie ojciec rozpoczął pracę w majątku.
Pani Józefa po ukończeniu 4-klasowej szkoły podstawowej w Grylewie, również pracowała w folwarku. Wspólnie z mężem zamieszkali w Grylewie i wychowali trzech synów. Jubilatka, pomimo swojego zacnego wieku cieszy się dobrą formą i doskonałą pamięcią.
Jej wielką radością są trzy wnuczki,  dwoje wnuków, trzy prawnuczki i prawnuk.
Stulatka nie podaje recepty na długowieczność, ale w domu, w którym mieszka wraz z synem Czesławem daje się odczuć przyjazną atmosferę, miłość, wzajemny szacunek i bardzo dobrą opiekę.
To stąd bierze się radość życia Pani Józefy oraz życzliwość dla ludzi. Jubilatka z wielkim wzruszeniem dziękowała za życzenia i odwiedziny.

Ten Jubileusz to również wielka duma dla mieszkańców oraz władz samorządowych Gminy Wągrowiec.
źródło i fot. Gmina Wągrowiec