Lednica „wraca” do Dominikanów

Lednica „wraca” do Dominikanów

Reklamy

Jakiś czas temu pojawiły się informacje o nieporozumieniach pomiędzy zakonem dominikanów, a stowarzyszeniem Lednica 2000, które od lat organizowało spotkania młodych.
Z tego co wiadomo,
konflikt pomiędzy stronami dotyczył m.in. charakteru organizowanych spotkań, które gromadziły tysiące młodych.

W 2012 roku podpisano  umowę, na mocy której teren miał być dzierżawiony przez stowarzyszenie Lednica 2000 przez okres 15 lat. W połowie 2021 roku dominikanie zażądali od Stowarzyszenia  rozwiązania umowy.

Dzisiaj dominikanie opublikowali komunikat w tej sprawie.
📣
  „Informujemy, że począwszy od tegorocznego Ogólnopolskiego Spotkania Młodych na Lednicy, odpowiedzialność za przygotowania corocznych spotkań spocznie na braciach dominikanach.
Duszpasterzem Spotkania Młodych, podobnie jak przed rokiem, będzie o. Tomasz Nowak OP z Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego.  Wszystkich związanych z ruchem lednickim i zaangażowanych w ewangelizację wśród młodzieży serdecznie zapraszamy do współtworzenia dzieła zapoczątkowanego przez o. Jana Górę OP.

Pragniemy także poinformować, że w związku z wypowiedzeniem umowy o dzierżawę przez Stowarzyszenie Lednica 2000 im. o. Jana W. Góry OP, z dniem 1 września 2023 roku ośrodek na Polach Lednickich przechodzi pod zarząd klasztoru dominikanów w Poznaniu.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy, wraz z ojcem Janem, zapoczątkowali Ogólnopolskie Spotkania Młodych oraz przez lata rozwijali ośrodek na Lednicy.
Szczególnie dziękujemy członkom Stowarzyszenia Lednica 2000, którzy przez ostatnie lata odpowiadali za przygotowanie Spotkania i rozwój Ośrodka.

Jako bracia dominikanie podejmujemy się kontynuacji lednickiego dzieła ewangelizacyjnego.
Chcemy, aby Lednica była miejscem pogłębiania więzi z Chrystusem, przynoszącą jak najlepsze owoce dla Kościoła w Polsce i na świecie. Tak jak do tej pory, zależy nam na docieraniu do każdego młodego człowieka, który poszukuje odpowiedzi na pragnienie poznania Boga i swojego miejsce w świece. Równocześnie pragniemy kontynuować pamięć o twórcy dzieła – naszym współbracie o. Janie Górze OP.

Wszystkich pragnących wesprzeć przygotowania Spotkania Młodych oraz powrót braci dominikanów na Pola Lednickie zapraszamy na stronę internetową lednica.dominikanie.pl.
Tam także znajdują się wszystkie szczegółowe informacje o Spotkaniu Lednickim, które będą na bieżąco aktualizowane.

o. Robert Głubisz OP
przeor klasztoru dominikanów w Poznaniu