Kolejny atak psów na rowerzystę

Kolejny atak psów na rowerzystę

Reklamy

🚴‍♀️🐕
  Co jakiś czas policja otrzymuje zgłoszenia, o atakach psów na przechodniów czy rowerzystów. Ostatnie miało miejsce w sobotę 18 marca w Podolinie, gm. Wapno.
Jak informuje nas oficer prasowy KPP w Wągrowcu mł.asp.Dominik Zieliński –
„Krótko przed godziną 17. operator numeru alarmowego 112 odebrał zgłoszenie od mieszkanki Wapna.
Kobieta została zaatakowana przez dwa psy w czasie, kiedy przejeżdżała rowerem przez Podolin. Kobiecie towarzyszył pies, z którym odbywała dłuższy spacer.”

Nie wszyscy właściciele zwierząt w sposób prawidłowy  je zabezpieczają .
  W pewnym momencie z jednej z posesji wybiegły dwa psy.
Nie było bramy, więc nic nie stanowiło dla nich przeszkody aby podbiec do rowerzystki.
Psy na szczęście nie pogryzły rowerzystki, skończyło się na obszczekaniu.
W rozmowie z dzielnicowym kobieta zrelacjonowała zdarzenie.
Policjanci, którzy podjęli czynności w sprawie zgłoszenia, porozmawiali z właścicielem psów. Mężczyzna przyznał, że psy wyczekują go na drodze, przyznał, że brak odpowiedniej bramy umożliwił im swobodne wybieganie, ale teraz się to zmieni i przygotuje dla nich kojce….

Mundurowi z Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu po raz kolejny raz przypominają , żeby dopilnować, aby zwierzęta nie miały możliwości ataku osób postronnych!

Takie zachowanie stanowi wykroczenie z art 77 Kodeksu Wykroczeń:

„Art. 77. § 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany. § 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.”
fot.pixabay