VI Memoriał Zbigniewa Bilskiego

VI Memoriał Zbigniewa Bilskiego

Reklamy

Kolejne piłkarskie rozgrywki odbyły się sali sportowej SP Wapno
Nie brakowało emocji i pięknych akcji -Turniej zaszczyciła swoją obecnością  Alina Bilska, na której ręce prezes Unii Henryk Rogalski złożył bukiet kwiatów.
Sprawnie prowadzone zawody otworzył Maciej Kędzierski Wójt Gmina Wapno.  Pamięć Zbigniewa Bilskiego uczestnicy uczcili chwilą ciszy.
Ponieważ Unici wystąpili pierwszy raz w nowych strojach, ufundowanych przez Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu, nastąpiło ich oficjalne przekazanie, którego dokonał Dyrektor Oddziału Banku w Damasławku,  Maciej Bednarski. (Ale temu wydarzeniu poświęcimy następny, osobny wpis)
W Memoriale zwyciężyła pierwsza drużyna Leśnik Margonin, pokonując niepokonaną dotąd drużynę Stella Białośliwie.
Trzecie miejsce zajął pierwszy zespół Unii Wapno, który w decydującym meczu wygrał z drugim zespołem Leśnika. Pozostałe lokaty zajęły:
Orzeł Kcynia,
Unia II Wapno,
KS Wełna Skoki-Oficjalna Strona, Agrii Partner Podolin,
Sparta Janowiec Wielkopolski oraz Wełnianka Kiszkowo. Najlepszym Bramkarzem wybrany został Jakub Skirzewski ze Stelli, a Królem Strzelców i Najlepszym Zawodnikiem okazał się Kacper Gaca z Leśnika, który w bardzo sympatycznym geście przekazał swoją statuetkę synowi Marka Poznańskiego (Unia). K. Gaca strzelając gola w ostatniej sekundzie finałowego meczu zrównał się bramkami z M. Poznańskim i żeby rozstrzygnąć kto otrzyma wyróżnienie zarządzono po rzucie karnym, którego lepiej wykonał zawodnik Leśnika.
Mecze sędziowali Zygmunt Krzoska i Mateusz Płotka, a obsługą tablicy i notowaniem zajęli się Jakub Kupczak i Patryk Andryańczyk.

Podczas sobotniego Memoriału Zbigniewa Bilskiego została oficjalnie zaprezentowana nowa koszulka, stworzona specjalnie z okazji jubileuszu 100-lecia
Unia Wapno .

Sponsorem kompletu nowych strojów dla seniorów jest Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu  za co serdecznie dziękujemy.
Symbolicznego przekazania koszulki dokonał Dyrektor Oddziału Banku w Damasławku,  Maciej Bednarski.

Wzór na koszulce odnosi się do tradycji sportu w Wapnie. Ramiona, tak jak przy poprzednim wzorze, przedstawiają pióra (od protoplasty, czyli TG Sokół), natomiast tułów ozdabiają romby symbolizujące kryształy soli (powojenny Górnik i kopalnia soli).
Pod herbem, na dole rękawków i na plecach pod kołnierzykiem umieszczono napis „100LAT”. Nowym elementem jest również herb Gmina Wapno eksponowany na rękawku.

Producentem koszulek jest firma KEEZA.

źródło i fot. Unia Wapno