Pierwszy pediatryczny SOR w Wielkopolsce!

Pierwszy pediatryczny SOR w Wielkopolsce!

Reklamy

  Otwarty został Szpitalny Oddział Ratunkowy w Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. To pierwszy taki Oddział w regionie!

Szpitalny Oddział Ratunkowy SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu prowadzi CAŁODOBOWY DYŻUR dla pacjentów do 18 roku życia w stanie nagłego zagrożenia życia bądź nagłego pogorszenia stanu zdrowia w wyniku choroby lub urazu, którzy wymagają lub mogą wymagać podjęcia natychmiastowych medycznych czynności ratunkowych, aby uniknąć dalszego pogarszania się ich zdrowia.

Pacjenci mogą zgłaszać się samodzielnie, przysłani transportem z innej placówki lub transportowani przez Zespoły Ratownictwa Medycznego (w tym Lotniczego Pogotowia Ratunkowego).

Droga dotarcia do SOR nie wpływa na kolejność przyjęć pacjentów.

Kierownictwo SOR :
Maurycy Biernat – kierownik SOR w SZOZ nad Matką i Dzieckiem
Patryk Konieczka – zastępca kierownika SOR w SZOZ nad Matką i Dzieckiem

Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR), udziela świadczeń opieki zdrowotnej polegających na wstępnej diagnostyce oraz podjęciu leczenia w zakresie niezbędnym dla stabilizacji funkcji życiowych osób, które znajdują się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Pacjenci zgłaszający się na SOR niezwłocznie poddawani są  segregacji medycznej (Triaż), w przebiegu której ich stan zdrowia jest oceniany pod względem ustalenia priorytetu udzielania im świadczeń zdrowotnych i przypisania do jednej z kategorii.

Triaż kończony jest przyznaniem kodu/koloru. Przyznany kolor/kod informuje o przypuszczalnym czasie oczekiwania na poradę lekarską:

Kody kwalifikacji pacjentów:

Kod i kolor Czas działania*
1 – czerwony natychmiast
2 – pomarańczowy do 10 minut
3 – żółty do 60 minut
4 – zielony  do 120 minut
5 – niebieski do 240 minut

*- maksymalny czas, w którym powinien nastąpić kontakt z lekarzem diagnozującym, po ustaleniu koloru/kodu

Więcej szczegółowych  informacji o Oddziale znajdziecie Państwo w tej zakładce👇
https://szoz.pl/sor/

Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu