95. urodziny Pani Krystyny Adamskiej

95. urodziny Pani Krystyny Adamskiej

Reklamy

Damasławianka właśnie dołączyła do grona zacnych Jubilatów.
Urodziny świętowała wśród najbliższych, przyjaciół oraz znajomych.
Pani Krystyna przyszła na świat 22 listopada 1927r. w rodzinie Marty i Franciszka Dahlke – weterana I. wojny światowej, żołnierza Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera we Francji, a także uczestnika wojny polsko – bolszewickiej 1920r. i Bitwy Warszawskiej.
Swoje całe życie spędziła w Damasławku. Los nie oszczędzał jej trudnych doświadczeń. Brutalnie wysiedlona z rodzinnego domu przez Hitlerowców mroźną nocą w lutym 1940r.,  skierowana do przymusowej pracy w gospodarstwie niemieckich kolonialistów we wsi Ustaszewo (pow. żniński). Przeżyła trudną okupację hitlerowską, a potem radziecką, trudne czasy stalinizmu i późniejszy komunizm. Po zawarciu związku małżeńskiego z Leonem Adamskim (przedwojennym elektrykiem kopalni Wapno) w 1967 roku wspólnie stworzyli szczęśliwą rodzinę.
Na świat przyszły długo wyczekiwane dzieci Zbigniew i Zofia. To właśnie z córką Zofią i jej mężem pani Krystyna spędza jesień swojego życia w ukochanym Damasławku.
Na pytanie o receptę na długowieczność Jubilatka odpowiada krótko: ,,praca, praca, modlitwa i… zgoda w rodzinie”.
Jest kobietą głębokiej wiary. W swoim życiu przeżyła wszystkich kapłanów damasławskiej parafii od pierwszego jej proboszcza ks. Bronisława Tylewskiego do obecnego. Oczywiście przeżyła także wszystkich urzędujących w Damasławku wójtów od Stanisława Kowalińskiego pierwszego wójta Damasławka do obecnego.
To właśnie Ci ostatni, na swoich urzędach pośpieszyli z serdecznymi życzeniami do naszej dostojnej Jubilatki. Najpierw uczynił to ks. dr Grzegorz Iwiński podczas uroczystej mszy św. sprawowanej w intencji 95.latki i jej całej rodziny, w damasławskiej świątyni. Następnie uczynił to Wójt Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek.
Nie zabrakło także przyjaciół z damasławskiego Koła nr 2 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz rodziny. Były kwiaty, upominki, dyplomy i życzenia, a potem urodzinowy tort – jednym słowem jubileuszowo!

Opracowanie Jarek Kotwica

Szanownej Jubilatce składamy także i my  najserdeczniejsze życzenia.  Dużo zdrowia, pomyślności i tak potrzebnych sił 💐