100. urodziny Pani Marianny

100. urodziny Pani Marianny

Reklamy

Dokładnie 15 listopada 2022 roku, związana z Gminą Damasławek (mieszkanka Starężyna)Pani MARIANNA KALKA obchodziła setną rocznicę swoich urodzin.  W minioną sobotę odbyła się  msza św. w intencji Dostojnej Jubilatki oraz spotkanie w rodzinnym gronie.
Obecnie Pani Marianna przebywa u córki w Gołaszewie.

Z tej wyjątkowej okazji  Jubilatkę odwiedził i osobiście złożył życzenia wójt gminy Damasławek Cyprian Wieczorek.
Wraz z Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Damasławku Leokadią Kosmowską pogratulowali pięknego wieku, podarowali upominki oraz kwiaty.
Wójt Gminy Damasławek przekazał Pani Mariannie  okolicznościowy list od Mateusza Morawieckiego – Prezesa Rady Ministrów.

Pani Marianna Kalka urodziła się w Budkach k. Smogulca w gm. Gołańcz. W czasie II wojny światowej pracowała u niemieckiej rodziny. Po wojnie została wysiedlona do Świebodzina. Ślub z Teofilem wzięli 23 lutego 1952 r. w Damasławku. Ze swoim mężem prowadzili w Starężynie gospodarstwo rolne. Planowali jednak wrócić do Świebodzina. Byli już niemal spakowani i gotowi do przeprowadzki… Jednak sentyment i umiłowanie do ziemi wzięło górę, żal było pozostawić gospodarstwo, pozostali więc w Starężynie.
Wychowali troje dzieci córki Alicję i Krystynę oraz syna Wojciecha.
Mąż Marianny zmarł 11 listopada 1997 r.
Jubilatka doczekała się 4 wnuków (jeden z nich, niestety nie żyje) oraz 2 wnuczek. Ma także dwoje prawnucząt.
Od jakiegoś czasu Pani Marianna mieszka z rodziną córki w Gołaszewie.
Jeszcze do niedawna, kiedy wzrok pozwalał, Jubilatka bardzo dużo szydełkowała, robiła na drutach. Jej ogromną pasją, kiedy zamieszkała w Gołaszewie było grzybobranie, a na grzybach zna się jak mało kto!
Dostojnej Jubilatce życzymy jeszcze długich lat w dobrym zdrowiu, otoczeniu kochanych i bliskich osób.

Dużo radości Pani Marianno 💐

fot. Gmina Damasławek