Plantacja konopi we wsi pod Janowcem Wielkopolskim

Plantacja konopi we wsi pod Janowcem Wielkopolskim

Reklamy

Żnińscy funkcjonariusze, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w ostatnim czasie zlokalizowali dwa miejsca uprawy konopi.  Łącznie zabezpieczyli 7 sztuk krzewów w różnej fazie wzrostu i blisko
9 kilogramów tego ziela. Sprawcy zostali zatrzymani i już usłyszeli zarzuty.

Działania kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Żninie doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn, mających związek z uprawami konopi.
Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że na terenie jednej z posesji we wsi pod Janowcem Wlkp. znajduje się nielegalna plantacja zakazanych roślin.
Wcześniejsze ustalenia się potwierdziły. Policjanci zabezpieczyli 6 sztuk konopi i blisko 9 kilogramów tego ziela.
W tej sprawie został zatrzymany 37-letni mieszkaniec gminy Żnin.

Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty uprawy konopi oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Druga ze zlikwidowanych upraw była prowadzona w zamkniętych pomieszczeniach domu jednorodzinnego na terenie gminy Gąsawa.
W minionym tygodniu również żnińscy kryminalni zabezpieczyli tam pokaźny krzew konopi, a także urządzenia wspomagające wzrost roślin. Poza tym policjanci znaleźli też blisko 9 gramów marihuany.

W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali na terenie posesji 34-latka. Mężczyzna również usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące uprawy konopi oraz posiadania środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło:policja.pl