Najaktywniejszy senior w Rogoźnie!

Najaktywniejszy senior w Rogoźnie!

Reklamy

Mieszkaniec Rogoźna JERZY GENDEK po raz kolejny zdobył w swojej kategorii wiekowej  tytuły Mistrza Polski w Triathlonie i Wicemistrzostwo Świata w Quadrathlonie!
Jak mówi pan Jerzy, wiek wcale nie przeszkadza mu w wyczynowym uprawianiu sportu.
Bowiem mężczyzna
radzi sobie w sprincie, pływaniu, jeździe na rowerze i na kajaku.
W sezonie 2022 zdobył serię tytułów i medali. Dziś w Urzędzie Miejskim w Rogoźnie burmistrz Roman Szuberski osobiście pogratulował Mistrzowi i docenił niebywałe osiągnięcia sportowe rogozińskiego seniora.

Jerzy Gendek jest znanym w Rogoźnie sportowcem, startującym w triathlonie i kwadrathlonie. Uprawianie sportów wytrzymałościowych jest jego pasją, której poświęcił się całkowicie. Uczestniczył w maratonach i wielu zawodach, osiągając niejednokrotnie miejsca medalowe w swojej kategorii wiekowej.
  Na początku grał w piłkę nożną, od 15 roku życia zaczął trenować kajakarstwo, biega już od 40 lat (biorąc udział w maratonach w całej Polsce), regularnie pływa, jeździ na rowerze, w okresie zimowym uprawia narciarstwo biegowe oraz uczestniczy w życiu sportowym całej gminy.

Pierwszy maraton, w którym uczestniczył, to II Maraton Pokoju, który odbył się w Warszawie w 1980 roku. Swoją przygodę z triathlonem rozpoczął w 1984 roku, kiedy to odbyły się pierwsze zawody w tej dyscyplinie nad Jeziorem Kierskim.
Składało się na nie: pływanie (trzeba było pokonać w wodzie 1,9 km), jazda rowerem (90 km), a na koniec bieg – półmaraton. Od tego czasu regularnie startuje w zawodach odbywających się w kraju jak i za granicą, wyjeżdża m.in. do Niemiec, Czech, Węgier, Słowacji.
Został Mistrzem Europy w kwadrathlonie w 2007 roku podczas zawodów w Senftenberg w Niemczech (750 m do przepłynięcia, 20 km jazdy rowerem, 4 km kajakiem oraz 5 km biegu). Wystartował wtedy w kategorii 60-64 lat. Dokonał tego w 1 godzinę i 49 minut. Był to już 10 medal na Mistrzostwach Europy i Świata w dorobku Jerzego Gendka, lecz pierwszy złoty.
W swoim życiu sportowym nie odniósł żadnej kontuzji. Obecnie jest członkiem Klubu Żeglarskiego Kotwica w Rogoźnie.
Ma 75 lat.
Gratulujemy i życzymy jeszcze dalszych sukcesów i zdrowia.