Kuchnia Pod Lipami poleca – Ravioli z Rybą

Kuchnia Pod Lipami poleca – Ravioli z Rybą

Reklamy

Nasza kulinarna blogerka SYLWIA KOŚCIELSKA – WOŚ przyznaje, że to danie to : „pierwsze koty za płoty” 😉

„Ciasto było smaczne i miękkie, ale (zawsze jakieś „ale” się znajdzie 😜) jest tyle przepisów,  że na pewno będę próbować innych.
Farsz wyszedł idealny – (moi rybożercy, pochłaniają każdą ilość i formę przygotowania) – wilgotny i aromatyczny.
Sosy proste, idealnie dopełniły bogaty w smaku farsz.

A oto PRZEPIS
Ciasto:

  • 2 żółtka jajka
  • 1 łyżka oleju
  • 300g mąki semoliny – może być pszenna 450.
  • szczypta soli
  • około szklanki ciepłej wody

Wszystkie składniki wyrabiamy na jednolite elastyczne ciasto, zawijamy w folię i odkładamy. To akurat  czas, który będzie nam potrzebny do przygotowania farszu (a w przypadku ryby, to nawet i dwóch)

Farsz :

  • Pstrąg tęczowy z porem.

Rybę kroimy w grubą kostkę (wcześniej dokładnie sprawdzajcie czy wszystkie ości zostały usunięte ) a następnie doprawiamy solą i pieprzem.
Pokrojony por dusimy na maśle,  dodajemy rybę, chwilę dusimy i zdejmujemy z patelni. Kiedy mieszanka przestygnie dodajemy posiekaną pietruszkę, sok z cytryn do smaku wg upodobania i starty parmezan.

Przygotowane i ugotowane ravioli
( dzięki temu , że farsz był już poddany wstępnej obróbce wystarczy, że pierożki wypłyną na wierzch, zagotują się i od razu można wyciągać), polewamy masłem pieteuszkowo-czosnkowym.
Posypujemy świeżą pietruszką oraz startym parmezanem – lub innym twardym serem dojrzewającym.
Ważne, by zarówno w ravioli jak i w sosie był ten sam ser, wtedy smaki nie będą się intensywnie gryzły.

Masło:
3 łyżki klarowanego masła, jeden ząbek czosnku oraz łodyżki i grubsze listki pietruszki. Wszystko podgrzewamy w jak najniższej temperaturze, aż masło całkowicie się rozpuści i pojawi sie ziołowy zapach masła.  Przecedzamy, by masło nie nabrało goryczki od ziół i czosnku.

DORSZ Z ZIOŁAMI W ŚMIETANIE

Rybę kroimy w grubą kostkę ( wcześniej dokładnie sprawdzajcie czy wszystkie ości zostały usuniete), a następnie doprawiamy solą i białym pieprzem.
Rybę chwilę dusimy w śmietance- słodka 12% –  i zdejmujemy z patelni. Kiedy mieszanka przestygnie dodajemy posiekane ulubione zioła, kiełki można również doprawić odrobiną papryki czy zwiększyć ostrość dzięki chilii  (sok z limonki do smaku wg upodobania)

Do białej ryby idealnie pasuje maślany sos cytrynowy.

Smacznego.”
Sylwia