Innowacyjny sprzęt w wągrowieckim szpitalu

Innowacyjny sprzęt w wągrowieckim szpitalu

Reklamy

Już jest – aparat do wykonywania LASEROBARII czyli leczenia ran przewlekłych.

❗Wągrowiecki szpital jako pierwszy w Wielkopolsce uruchomi leczenie ran przewlekłych.

Dziś w Zespole Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu odbyło się
I WIELKOPOLSKIE SEMINARIUM NAUKOWO – SZKOLENIOWE pn. „Laserobaria w teorii i praktyce leczniczej”.

Seminarium poświęcone było problematyce leczenia ran przewlekłych, a w jego części warsztatowej zaprezentowano aparat do wykonywania laserobarii.
To pierwsze tego typu urządzenie dostępne w województwie wielkopolskim zostanie uruchomione właśnie w wągrowieckim szpitalu!

Wszystkich uczestników seminarium prelegentów, gości oraz personel medyczny szpitala powitał gospodarz obiektu
dr Przemysław Bury.
Wśród przybyłych byli m. in.  Jarosław Maciejewski – Wicewojewoda Wielkopolski ,
dr Marek Daniel, Starostwo Powiatowe w Wągrowcu – starosta wągrowiecki Tomasz Kranc , personel medyczny szpitala, radni a przede wszystkim
prelegenci dr n.med. Michał Grzeszczak – specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej, mgr inż. Dominik Dziadek – specjalista inżynierii blomedycznej oraz komitet naukowy :
prof. dr hab. Aleksander Sieroń – konsultant krajowy  w dziedzinie angiolohg. prof.  dr hab. AWF Urszula Czerniak – dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu AWF w Poznaniu, dr Marzena Wiernicka – konsultant Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie fizjoterapii oraz gospodarz miejsca, moderator spotkania dr Przemysław Bury – dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu.
Konferencja, na którą zostaliśmy zaproszeni Gazetawagrowiecka była bezpośrednio transmitowana przez kanał YouTube na Ukrainę, gdzie zespół lekarzy miał okazję obserwować prezentację terapii i sprzętu.
Szacuje się, że w Polsce liczba pacjentów z przewlekłymi chorobami, ranami kończyn, oparzeniami i stopą cukrzycową to pół miliona osób. W Europie chorych z tego powodu jest ok 5 mln osób.
Często jedynym rozwiązaniem jest amputacja kończyny.
Innowacyjna metoda laserobarii. Taki sprzęt będzie wykorzystywany w naszym szpitalu, jedynym w Wielkopolsce.
Po konferencji i panelu naukowym, lekarze oraz nasz personel medyczny zapoznał się z możliwością i zastosowaniem sprzętu.

fot. Anka Borczykowska