Damasławski informatyk z prestiżowym wyróżnieniem!

Damasławski informatyk z prestiżowym wyróżnieniem!

Reklamy

Dziękujemy Wam za każdy oddany głos 🗳️❣️
Właśnie dowiedzieliśmy się, że nasz redakcyjny Kolega, nauczyciel informatycznych przedmiotów w Zespół Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku   MACIEJ DANIELUK został laureatem prestiżowego konkursu  organizowanego przez Fundację EdTech na
” Edukatora roku 2023″ i wygrał!!! 🏆🏆🏆

Został EDUKATOREM ROKU 2023 !

Wręczenie nagrody odbyło się podczas konferencji 'Witaj Szkoło” w Warszawie organizowanej przez fundację edTech Polska.

Gratulujemy baardzo serdecznie 💐

💻📟🖲️Pasją Pana Macieja jest uczenie z wykorzystaniem nowych technologii.
Dzięki jego zaangażowaniu w szkole, coraz więcej nauczycieli korzysta zarówno ze sprzętu komputerowego do prowadzenia lekcji jak i najnowszych osiągnięć w dziedzinie oprogramowania dla edukacji.
W 2020 roku został liderem realizowanego przez szkołę programu Cyfrowa Wielkopolsk@ 2020.
Podczas swojej pracy realizuje od wielu lat Dni Bezpiecznego Internetu w szkole, popularyzuje programowanie i kodowanie poprzez organizację rokrocznie godziny kodowania oraz tygodnia kodowania.

W czasie pandemii COVID-19 prowadził dla nauczycieli ze szkoły wiele warsztatów dotyczących wykorzystania technologii Google w Edukacji, dzięki którym możliwe było bezproblemowe prowadzenie zajęć zdalnych.
Dzięki ciągłemu rozwojowi zdał egzamin na Certyfikowanego Trenera Google dla Edukacji i został jednym z trzech takich trenerów w Polsce.
Swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami dzieli się z wieloma nauczycielami w całej Polsce jako prelegent w konferencjach branżowych, autor wielu artykułów w prasie branżowej, czy jako autor książki „Tik w pigułce – narzędziownik nauczyciela.”
W swojej pracy stara się łączyć technologię z innymi przedmiotami i realizować projekty z uczniami.
W pandemii wraz z p. Dawidem Łasińskiem (popularnym youtuberem edukacyjnym – Pan Belfer nauczyciel z internetów) opracował oraz stworzył kurs dla nauczycieli dotyczący wykorzystania platform Microsoft 364 oraz Google Workspace, z których skorzystało ponad 8000 nauczycieli.

Wspólnie panowie prowadzili także BEZPŁATNE webinary na temat wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej, na których potrafiło być ponad 6000 ludzi na żywo.

Maciej Danieluk jest autorem wielu publikacji z zakresu wykorzystania technologii komunikacyjno-informacyjnej w tym popularnej książki: TiK w Pigułce – narzędziownik nauczyciela.
W latach 2021 oraz 2022 wpisany na listę 100’SPRUC – osób które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce.

fot.archiwum prywatne
Maciej Danieluk