„Adelka” ma już 10 lat!

„Adelka” ma już 10 lat!

Reklamy

Dokładnie 8 sierpnia 2013 roku, wągrowczanie MARLENA i PAWEŁ DUTKIEWICZ dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi, tym samym potwierdzili otwarcie własnej  Pracowni Artystyczno-Krawieckiej ‘Adelka”.
Pracownia zajmuje się wykonywaniem różnego rodzaju haftów kreatywnych i ozdobnych. Wszystkie realizacje powstają według projektu klienta, a także pana Pawła , są to między innymi logo firmy na odzieży roboczej, ozdoby do domu, haftowane aplikacje na tkaniny, różnego rodzaju gadżety, torebki, a także szycie na wymiar odzieży damskiej oraz męskiej.
Pracownia mieści się w Wągrowcu, przy ul. Wierzbowej, wyposażona w maszyny, materiały i inne  akcesoria niezbędne do tworzenia dzieł artystycznych. W dzieciństwie dziadek Marleny nazywał ją „ADELKA” , dla upamiętnienia tego faktu, a także z sentymentu do minionych lat nadano pracowni nazwę  „ADELKA”.
„Adelka” jest laureatem plebiscytu „Orły Krawieckie”. Właściciele są uczestnikami targów „PTAK WARSOW Expo” oraz Targów Hobby i Retro na MTP-Poznań w obszarze krawiectwo i hafty, za które zostali uhonorowani nagrodami.
Marlena i Paweł to ludzie wyjątkowi, spełniają się zawodowo, angażują się charytatywnie na festynach i innych imprezach.
Są otwarci na potrzeby  innych, szczególne na osoby z niepełnosprawnościami. Organizują dla nich zajęcia terapeutyczne w swoim ogrodzie pełnym zieleni, krzewów lawend, barwnych kwiatów.
„Adelka” zorganizowała pierwsze, ale nie ostatnie  Kreatywne warsztaty arteterapii  z młodzieżą z różnych zakątków świata .To była magia! Oboje ukończyli „Terapię zajęciową” z certyfikatem.
Na obchody dziesięciolecia pracowni, właściciele zaprosili przyjaciół, osoby z którymi współpracują.
Na zaproszenie swą obecnością odpowiedzieli Tomasz Kranc, Starosta Wągrowiecki i Przemysław Majchrzak, Wójt Gminy Wągrowiec.
Jak przystało na  Jubileusz był oczywiście tort, lampka szampana i  wiele  zakąsek od okolicznych wytwórców. Spotkanie odbyło się w zaciszu ogródka z zapachem suszonej lawendy i innych ziół. Marlena i Paweł to pasjonaci zieleni , będą dalej poszerzać i wzbogacać swój przydomowy „ogrodowy raj” o kolejne rośliny, stare rodzinne pamiątki ( typu fotele, stoły, lampy itp.).
Z okazji jubileuszu życzymy Wam kolejnych lat rozwoju, a właścicielom spełniania pasji ,  fascynacji i realizacji wszystkich planów i zamierzeń

💐

                                                                                    tekst i fot. Krystyna Urbańska, zdjęcia 0-4 to archiwum prywatne Adelka Pracownia Artystyczno-Krawiecka