Międzynarodowy Dzień Tańca w „Czerwonym Kapturku”

Międzynarodowy Dzień Tańca w „Czerwonym Kapturku”

Reklamy

29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca.
Z tej okazji nauczycielka z Przedszkola nr 6 im. Czerwonego Kapturka w Wągrowcu, pani Katarzyna Mikołajczak, zaprosiła wyjątkowych gości. Przedszkolaki odwiedził zespół NANI KE OLA, który działa przy Wągrowieckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
Głównym celem tego niezwykłego spotkania było propagowanie wśród najmłodszych takiej formy ruchu, jaką jest taniec.
Seniorzy zaprezentowali hawajski taniec hula, który przepełniony jest radością, wdziękiem i miłością.
Każdy z tańców był piękną opowieścią o rajskich wakacjach na Hawajach.
W całość wpleciony został skecz o babci i dziadku, co wywołało uśmiechy na twarzach dzieci. Przedszkolaki były zachwycone strojami oraz tańcem zespołu, który łamie stereotypy i udowadnia, że pasje można realizować w każdym wieku.
Na gości czekała niespodzianka, gdyż dzieci z grupy Liski i Zajączki, również zaprezentowały układy taneczne. Zajączki zatańczyły rock and rolla do utworu Presleya „Jailhouse Rock”, a Liski zaprezentowały przepiękny układ choreograficzny do piosenki Cleo „Dom”.
Dzieci zostały przygotowane przez swoje wychowawczynie: Wioletę Urban i Katarzynę Mikołajczak. Ich występy zostały docenione i nagrodzone gromkimi brawami.
Takie wydarzenia są niezwykle ważnym doświadczeniem dla przedszkolaków i udowadniają, że muzyka i taniec łączą pokolenia.
To było naprawdę bardzo sympatyczne spotkanie.
tekst: Wioleta Urban
fot. Przedszkole Nr 6 im. Czerwonego Kapturka w Wągrowcu