„Wiosenne przebudzenie”

„Wiosenne przebudzenie”

Reklamy

Po zimowym chłodzie wszyscy już nie mogliśmy doczekać się nadejścia ukochanej, ciepłej i słonecznej wiosny. 
Dzieci z grupy Liski z Przedszkole Nr 6 im. Czerwonego Kapturka w Wągrowcu  postanowiły w szczególny sposób powitać Panią Wiosnę.
Razem z paniami Katarzyną Mikołajczak i Patrycją Łochowicz- Walewską przygotowały przedstawienie pt. „Wiosenne Przebudzenie”.  Przedszkolaki opowiedziały historię Latawca,  który niesiony podmuchami Wiatru lata nad łąką i budzi z zimowego snu kolejnych bohaterów.
Najpierw spotyka Drzewa, na których pojawiły się już nowe pąki i liście. Frunąc dalej widzi pierwsze wiosenne kwiaty: Przebiśniegi i Krokusy.
Razem z Wiatrem ogromnie się cieszą, bo to oznacza, że Wiosna jest już bardzo blisko. Ze snu zimowego budzi się Jeż, a Zając poczuwszy pierwsze, cieplutkie promienie Słońca postanowił pohasać po łące. Wraz z nim pojawiły się Skowronek, Dzięcioł i Bocian, które oświadczyły, że Wiosna jest już bardzo blisko. Oczywiście nie ma Wiosny bez Żab i owadów: Biedronek, Pszczółek i Motyli, które wraz z Latawcem obudziło Słońce. Kiedy już cała łąka doznała wiosennego przebudzenia, ku radości wszystkich przybyła Pani Wiosna.
Cała inscenizacja przeplatana była piosenkami, tańcami i instrumentacją o tematyce wiosennej.
W ten sposób w przepięknej łąkowej scenerii młodzi mieszkańcy naszego miasta uczcili Pierwszy Dzień Wiosny.