Komendant Dziwulski kończy służbę w Państwowej Straży Pożarnej

Komendant Dziwulski kończy służbę w Państwowej Straży Pożarnej

Reklamy

  W środę 22 lutego, podczas XLIX sesji Rady Powiatu Wągrowieckiego
St. bryg. Zbigniew Dziwulski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu otrzymał podziękowania od samorządu powiatowego.
Komendant kończy swą służbę w PSP w związku z przejściem na emeryturę.

Za wieloletnią wzorową służbę oraz współpracę z samorządem Powiatu Wągrowieckiego, Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc i Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Osuch oraz radni złożyli podziękowania na ręce komendanta Dziwulskiego.
Komendant również podziękował za współpracę, podkreślając życzliwość i otwartość władz samorządowych, których doświadczył przez lata swojej pracy.

👨‍🚒 St bryg. Zbigniew Dziwulski rozpoczął w 1993 r. jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej PSP w Warszawie.
Po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej PSP w Warszawie z tytułem inżyniera pożarnictwa zajmował stanowisko dowódcy zastępu w Komendzie Powiatowej PSP w Wągrowcu.
W 2001 komendant powiatowy PSP w Wągrowcu mianował
kpt. Zbigniewa Dziwulskiego na
stanowisko specjalisty, a w 2003 na starszego specjalistę. W roku 2007 roku objął stanowisko Zastępcy Komendanta PSP w Wągrowcu.
W 2016 roku Komendant Wojewódzki PSP powołał bryg. Zbigniewa Dziwulskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu.

Łącząc służbę z nauką, systematycznie podnosił swoje kwalifikacje na wyższych uczelniach cywilnych jak i Państwowej Straży Pożarnej:
1997 – Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie, Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego – uzyskanie tytułu inżyniera pożarnictwa;
1999 – Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie, Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego – uzyskanie tytułu  – magister inżynier pożarnictwa;
2014 – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu  – Studia Podyplomowe w zakresie gospodarowanie zasobami kadrami ludzkimi.
źródło : Starostwo Powiatowe w Wągrowcu